مهمانسرای عباسی اصفهان در فهرست خاطرات جمعی یونسکو ثبت می شود

براساس بخش­هایی از این توافق، همکاری طرفین جهت برگزاری دوره ­های آموزشی و پژوهشی تخصصی عالی بیمه با مشارکت دانشگاه­ های معتبر بین­ المللی با همکاری موثر مرکز آموزش علمی کاربردی سبا پیش­ بینی شده است، قرار است دوره ­های دکترای حرفه ­ای کسب و کار DBA با حضور اساتید بین­ المللی مورد تایید کمیسیون ملی یونسکو در مرکز آموزش علمی کاربردی سبا و دوره ­های دفاع در دانشگاه مورد نظر برگزار شود. همچنین دوره ­های حرفه ­ای کوتاه مدت با گواهی و تاییدموسسات و دانشگاه­ های علمی نیز در حوزه بیمه بین ­الملل برای مدیران عالی بیمه کشور در این مرکز برگزار خواهد شد.

لازم به یادآوری است مرکز آموزش علمی کاربردی سبا بعنوان اولین مرکز دانشگاهی صنعت بیمه کشور از سال 1390 فعالیت خود را آغاز و تاکنون هزاران فارغ التحصیل را در رشته ­های مختلف بیمه­ای، حقوقی، مالی و بازاریابی به بازار کسب و کار صنعت بیمه کشور عرضه داشته است. همچنین آموزش ­های تکمیلی بیمه ­ای برای نمایندگان بیمه ایران و سایر بیمه­ های کشور از جمله فعالیت ­های این مرکز دانشگاهی به شمار می ­آید.

شایان ذکر است براساس بخش­های دیگری از این تفاهم­نامه ثبت قدمت مهمانسرای عباسی اصفهان متعلق به بیمه ایران در حافظه خاطرات جمعی یونسکو پیش­بینی شده است. خاطرنشان می­سازد مهمانسرای عباسی اصفهان یکی از مهمترین و بزرگترین هتل­ های ایران است که به دلیل معماری و قدمت آن و واقع شدن در میان بافت تاریخی اصفهان شهرت جهانی دارد، این مهمانسرا از جمله موقوفات مادر شاه سلطان حسین صفوی به مدرسه چهار باغ است که دیوار به دیوار این مدرسه تاریخی قرار داشته است. مهمانسرای عباسی اصفهان به دلیل داشتن نقاشی و آثار تاریخی منحصر به فرد آن در سال 2017 بعنوان زیباترین هتل خاورمیانه انتخاب شده است. این هتل که از سال 1327 به شرکت سهامی بیمه ایران واگذار شده است دارای 224 اتاق و سوییت اختصاصی است که سالانه پذیرای هزاران مهمانان و گردشگران داخلی و خارجی و پذیرای دهها هیات عالی رتبه سیاسی و شخصیت­های بین­المللی است، قرار است شرکت مهر سیاحت سبا (از شرکت­های تابعه هلدینگ سبا) که سابقه فعالیت­های گسترده­ای در حوزه هتل­داری و مسافرتی نظیر مدیریت هتل آبان مشهد را در سابقه فعالیت های خود دارد، موضوع انجام فرایند ثبت این رویداد تاریخی را عهده دار گردد.

همچنین از سایر مفاد توافق نامه سه جانبه، تلاش متمرکز برای انجام و برگزاری اجلاس های تخصصی توسعه بیمه راه ابریشم با مشارکت مقامات و شخصیت­های برجسته سیاسی بیمه ­ای کشورهای راه ابریشم با مشارکت طرفین توافق در آینده ای نزدیک خواهد بود.