هلدینگ توسعه کسب و کار سبا را بشناسید

شرکت توسعه کسب و کار سبا در سال ۱۳۷۱ توسط شرکت سهامی بیمه ایران ( بزرگترین شرکت بیمه ای کشور) در جهت مدیریت بهینه منابع حاصل از فعالیت بیمه گری  (از محل منابع و ذخایر عمر و زندگی بیمه گذاران) و همچنین حضور موثر در بخش های مختلف اقتصادی با هدف شناسایی و بهره مندی از فرصت های سرمایه گذاری تاسیس گردیده است.

با توجه به افزایش حجم سرمایه گذاری ها و افزایش تعداد شرکت های زیر مجموعه، و در جهت  نظارت و راهبری  کارا تر بر آنها، از سال ۱۳۹۹ شرکت سبا به عنوان هلدینگ سرمایه گذاری بیمه ایران تغییر ماهیت و ساختار داده و در این قالب به فعالیت، ادامه دهد.

هلدینگ سبا اکنون بعنوان بزرگترین هلدینگ اقتصادی صنعت بیمه کشور فعالیت های گسترده خود را با هدف بهره وری مطلوب و ایجاد سود مناسب جهت ایفای تعهدات آتی بیمه گذاران در قالب بیش از ۱۰ شرکت و موسسه تابعه به انجام می رساند.

حوزه های مختلف فعالیت هلدینگ عبارتند از: بازار سرمایه و سهام، ساختمانی و عمرانی، بیمه اتکائی،  فناوری اطلاعات، امور حقوقی، گردشگری، آموزش دانشگاهی و خدمات بازرگانی.

حوزه های اصلی سرمایه گذاری

بازار سرمایه

اهمیت نهادهای مالی به عنوان یکی از ارکان رشد و توسعه اقتصادی به همراه ارزش افزوده بالای سرمایه گذاری در این حوزه، فعالیت در بازارهای مالی را تبدیل به یکی از اولویت های سرمایه گذاری هلدینگ سبا نموده است.

گردشگری

توجه به فرصت های سرمایه گذاری در صنعت گردشگری یکی از استراتژی های هلدینگ سبا هدف گذاری شده که در این راستا هلدینگ اقدام به تاسیس شرکت مهر سیاحت سبا جهت حضور موثر و فعالانه در این صنعت نموده است.

فناوری اطلاعات

با توجه به نقش روز افزون فناوری اطلاعات دررشد و توسعه اقتصادی و موفقیت کسب و کار های مختلف، ورود فعالانه و موثر به این حوزه با تمرکز بر نیازهای صنعت بیمه کشور از جمله اولویت های استراتژیک هلدینگ سبا بوده که در این راستا شرکت ایده های تجارت هوشمند سیمرغ از جمله شرکت های تابعه هلدینگ در حوزه فناوری …

آموزش

ارائه خدمات آموزشی به علاقه مندان صنعت بیمه به همراه توجه به ارتقاء سطح دانش فنی، تخصصی و حرفه ای شاغلان دراین صنعت، یکی از استراتژیهای بلند مدت شرکت سبا به عنوان هلدینگ سرمایه گذاری بیمه ایران در بخش آموزش هدف گذاری شده که جهت تحقق این امر هلدینگ بخشی از توان فنی، اجرایی و مالی خود را صرف کرده است…

ساختمانی

بخش ساختمان به عنوان یکی از حوزه های جذاب سرمایه گذاری، از جمله اولویت های هلدینگ در توسعه فعالیت های خویش بوده است. با چشم انداز نیاز به مجموعه های مدرن و لوکس برای بخش اداری و تجاری کشور، بزرگ‌ترین مجموعه اداری مدرن در کشور با نام برج های دوقلوی گلستان در شهر تهران توسط شرکت ساختمان بیمه ایران از جمله شرکت های تابعه …

بازرگانی

استفاده از ظرفیت های موجود در بخش بازرگانی و حضور فعالانه در این حوزه ازدیگر اولویت های کسب وکار هلدینگ سبا می باشد که شرکت بازرگانی سبا سودا ثمین به عنوان یکی از شرکت های تابعه هلدینگ وظیفه فعالیت در این بخش را به عهده دارد .

شرکت های تابعه