معرفی «معین» به بازار سرمایه

نشست خبری ویژه عرضه اولیه سهام شرکت سهامی «بیمه اتکایی ایران معین» برگزار شد

معرفی «معین» به بازار سرمایه

مدیرعامل شرکت سهامی بیمه‌ایران معین از رشد ۹۲ درصدی فروش معین در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: عمده تمرکز شرکت‌های بیمه‌ای اتکایی باید بر پرتفو سرمایه‌گذاری خود باشد که معین توانست با اصلاح پرتفو خود، سود سرشاری را شناسایی کند.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ توسعه کسب و کار سبا، نشست خبری ویژه عرضه اولیه سهام شرکت بیمه اتکایی ایران معین با حضور مدیران این مجموعه ۱۶ اسفند در فرابورس ایران برگزار و پیرو آن عملکرد، ظرفیت‌ها و صورت‌های مالی این مجموعه برای اصحاب رسانه و عموم مخاطبان تشریح شد.
اعظم هنردوست نایب رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی بیمه ایران معین در نشست خبری ویژه عرضه اولیه سهام شرکت « معین» به تشریح تاریخچه این مجموعه پرداخت و گفت: ایران معین در سال ۱۳۸۲ با سرمایه ۱۵۰ میلیارد تومان تأسیس شد و طی ۱۸ سال بیمه‌گری مستقیم، ۶۰ درصد بیمه‌گری مناطق آزاد را از آن خود کرده است.
اعظم هنردوست چشم انداز این شرکت را ” بیمه گر اتکایی منتخب، مورد اعتماد و چابک در بازار بیمه کشور و فعال در بازار های بین المللی با حفظ ثبات و پایداری مالی “، اعلام کرده و گفت: پس از صدور پروانه فعالیت اتکایی توسط بیمه‌ مرکزی ج.ا ایران در اسفند ماه سال ۱۴۰۰فصل جدیدی در حیات اقتصادی بیمه اتکایی ایران معین آغاز شد که با حصول دستاوردهایی از جمله افزایش پرتفوی بیمه‌گری به ۵۵۰ میلیارد تومان، کاهش نسبت خسارت به ۷ درصد، افزایش سرمایه به ۱۲۵۰میلیارد تومان، درج نماد “معین” و امروز هم عرضه سهام، تحقق هدفگذاری فوق حتمی است.
وی کاهش خسارت ۲۵ درصدی ۹ ماهه سال گذشته به ۷ درصد مدت مشابه سالجاری را نتیجه افزایش سود آوری و کنترل ریسک برشمرده و اظهار داشت: همانگونه که اشاره شد در حال حاضر پرتفوی اتکایی شرکت به ۵۵۰ میلیارد تومان رسیده و با تلاش هئیت مدیره، مدیران و کارکنان، روند افزایشی مطلوب ادامه دار است.

هنر دوست در پاسخ به این سوال که چند درصد سهام شرکت قرار است عرضه اولیه شود؟ گفت:قیمت عرضه اولیه ۲۴۲ تومان و ۲ ریال است.در روز عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت عرضه می‌شود و ۱۰ درصد هم در اختیار بازارگردان قرار می‌گیرد.

هنردوست بیمه اتکایی ایران‌معین را بزرگترین شرکت اتکایی از نظر سرمایه معرفی کرده و اظهار داشت: شرکت با تجربه سال‌ها فعالیت اتکایی درکنار بیمه‌گری مستقیم با این بازار آشنا است. برای همین در ۹ ماهه سالجاری توانست ۱۵ درصد از سهم پرتفوی اتکایی را به خود اختصاص دهد.
وی ادامه داد: این شرکت به دنبال قبضه بازار نبوده و به صنایعی ورود کرده‌است که پتانسیل بسیار بالایی در سود سازی دارند. به عنوان مثال بیمه خودرو بیشترین خسارت پرداختی را از آن خود کرده است که البته سهم معین از این بازار صفر است. در عوض تمرکز خود را بر روی بیمه آتش سوزی، نفت و انرژی و… گذاشتیم. در کنار مدیریت پرتفو خدمات، پرتفو سرمایه‌گذاری خود را نیز بهینه کردیم به طوری که در ۹ ماهه ۱۴۰۲، این شرکت فقط ۱۰۷ میلیارد تومان در شرکت‌های بورسی سرمایه گذاری کرده است. این اقدامات سبب رشد ۹۳ درصدی سود خالص شرکت در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را در این باره بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.